Zawoja w wyborach TOP 5 kurortów i letnisk

0
0

Narodowy Portal Turystyczny Polska stworzył głosowanie na najlepsze miejscowości wypoczynkowe i rekreacyjne w Małopolsce.

 

Zawoja znalazła się wśród 4 innych miejscowości, obok Bukowiny Tatrzańskiej, Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i Wysowej-Zdroju w sondzie dotyczącej najlepszych miejscowości wypoczynkowych i rekreacyjnych w Małopolsce.

Każdy region Polski doczekał się subiektywnego rankingu portalu, w którym ocenia się atrakcyjne turystycznie miejsca, posiadające walory przyrodnicze i krajobrazowe. To głównie uzdrowiska, kurorty i letniska. Poza atrakcyjną lokalizacją, każda z tych miejscowości reprezentowana jest przez bogate zaplecze turystyczne do wypoczynku i rekreacji.

W tym momencie serwis prowadzi lokalne preselekcje, które wyłonią reprezentantów poszczególnych regionów. Zwycięskie miejscowości zmierzą się w krajowym rankingu na najlepszą miejscowość wypoczynkowo-rekreacyjną w Polsce. Głosowanie w Małopolsce potrwa od 1. do 15. listopada. Sonda, w której można zagłosować na Zawoję dostępna jest w serwisie Polska Travel pod TYM LINKIEM

Zawoję doczekała się wyróżnienia z względu na swoje ukształtowanie, gdyż jest jedną z najdłuższych wsi w Polsce jedna z najdłuższych wsi w Polsce, ma aż osiemnaście kilometrów długości, dzięki czemu to świetna baza wypadowa dla turystyki pieszej i rowerowej Babią Góry oraz okolic pasm Jałowca i Policy. Podkreślono również piękno jej położenia –  u stóp Babiej Góry, na stokach Beskidu Żywieckiego oraz Makowskiego, w sąsiedztwie polsko-słowackiej granicy.

Redaktorzy serwisu uznali ją za popularne miejsce wypoczynku, które posiada potencjał rozwojowy baz noclegowych i gastronomicznych. Podkreślono również fakt, że zimą można skorzystać ze znanej bazy narciarskiej Mosorny Groń, gdzie działa także całoroczna kolej krzesełkowa, która w poza sezonem zimowym służy głównie amatorom kolarstwa zjazdowego.

Do punktów obowiązkowych wyprawy do Zawoi zaliczono drewniany kościół świętego Klemensa z 1888 roku oraz Skansen Kultury Materialnej imienia Józefa Żaka. Przypomniano również o działalności Centrum Górskie „Korona Ziemi”, opisując dokładnie cel jego funkcjonowania – przedstawienie dokonań polskich alpinistów w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Pozytywnie oceniono również restaurację działającą w ramach Centrum, a znajdujący się nieopodal park linowy został uznany za idealną atrakcję dla rodzin z dziećmi.

Niestety, do redaktorów serwisu nie dotarła jeszcze świeża informacja o zamknięciu placówki i przeniesieniu ekspozycji do Śląskiego Wesołego Miasteczka. Informowaliśmy o sytuacji Centrum już dwukrotnie. Choć portal o tym nie wspomina, zamknięcie jednego z ważniejszych punktów turystycznych Zawoi może przyczynić się do spadku jej atrakcyjności w tym aspekcie, szczególnie wobec jej mocnych konkurentów w rankingu.

Zachęcamy jednak do głosowania właśnie na Zawoję w sondzie serwisu Polska Travel!

 

Foto: Maciej Kraus/Flickr (licencja CC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj