„W ten szczególny wieczór”- czyli jasełka w Marcówce. (wideo)

0
1

Z okresem świąt Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji i pięknych zwyczajów, które wprowadzają niepowtarzalną atmosferę i magię. 

 

W takiej właśnie jeszcze  świątecznej atmosferze odbyły się w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Marcówce przedstawienie jasełkowe. Obok  tradycyjnych scen jasełkowych z Trzema Królami, Herodem, Pasterzami, Aniołami i Diabłami widzowie zobaczyli sceny współczesne ukazujące aktualne problemy związane z Bożym Narodzeniem. Na scenie wystąpili uczniowie, nauczyciele oraz rodzice dzieci.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii, nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Młodzi aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie oraz nauczyciele  poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania. Kolejny raz jasełka udowodniły, że w szkole nie brakuje wspaniałych talentów.

Przedstawienie jasełkowe  przygotowywane   i wystawiane przez uczniów  Szkoły Podstawowej w Marcówce to już tradycja i duże przedsięwzięcie, w które zaangażowane jest całe grono pedagogiczne. Występ, w którym wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z różnych klas,  nauczycieli i rodziców  podziwiała liczna widownia. Aktorskie popisy uczniów oklaskiwali rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście. A wśród nich : Łukasz Palarski – wójt Gminy Zembrzyce, p. Danuta Smyrak – sekretarz Gminy Zembrzyce, p. Helena Porębska– sołtys z Marcówki, ks. Jan Kapusta – proboszcz z Zembrzyc, oraz radni : Janina Koziołek, Małgorzata Góralik, Grzegorz Józefowski, Jan Gierat oraz Zdzisław Pływacz, a także Janina i Janusz Lenartowiczowie.

Po występie głos zabrała p. Renata Krzystoń– dyrektor szkoły, która podziękowała młodym aktorom oraz rodzicom za udział w spektaklu, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za przygotowanie tak wspaniałego występu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj