Czym najlepiej i najłatwiej zegniesz swoje rury?

0
0

Zastanawiasz się, jaki sprzęt najlepiej posłuży Ci do gięcia rur lub profili? Potrzebujesz tego rodzaju maszyny w swoim warsztacie? Powinieneś zaopatrzyć go w najlepszą spośród wszystkich dostępnych na rynku giętarkę trzpieniową.

Jak wygląda technologia gięcia przy pomocy profesjonalnej giętarki trzpieniowej?

Technologia gięcia na giętarce trzpieniowej opiera się na owijaniu wokół rury na stale kręcącym się odpowiednio narowkowanym wzorniku z wypełnianiem do wnętrza rury przy zastosowaniu giętkiego bądź sztywnego trzpienia.

Jakiego rodzaju materiały i kształty można giąć przy użyciu tego rodzaju maszyn?

Giętarka trzpieniowa to urządzenie, które doskonale poradzi sobie z gięciem rur o przekroju okrągłym, kwadratowym, prostokątnym lub owalnym. Natomiast w kwestii różnego rodzaju materiałów stosuje się ją przede wszystkim do zginania stali zwykłej, specjalnej i nierdzewnej, jak również takich materiałów, jak aluminium, mosiądz i miedź.

ABH Biuro Techniczne oferuje giętarki trzpieniowe

Inne cechy charakterystyczne gięcia rur przy pomocy giętarki

Wygięcie jakiejkolwiek rury, czy profilu na giętarce jest związane z koniecznością wymienienia całego zestawu narzędzi, które służą do gięcia rur jedynie o konkretnej, określonej średnicy, grubości jej ściany i pewnym, określonym promieniu. Co za tym idzie każda tego rodzaju maszyna daje możliwość gięcia rur o określonych jej średnicach, w zależności od posiadanego wyposażenia.

Ponadto, giętarka trzpieniowa powinna być wyposażona w automatyczny cykl gięcia, który wiąże się z tym, że poprzez naciśnięcie pedału gięcia dochodzi do złapania rury, dociśnięcia określonej formy ślizgowej, umiejscowienia trzpienia w przestrzeni do pracy, obrót danego wzornika, kolejno dochodzi do wycofania trzpienia, zwolnienia szczęk i wycofania całego wzornika. Wszystko to po to, aby cały proces gięcia przebiegał jak najskuteczniej i jak najdokładniej, aby udało się nam dzięki niemu uzyskać produkt jak najbardziej odzwierciedlający nasz projekt. Gięcie jeszcze nigdy nie było tak łatwe, jakie jest przy użyciu profesjonalnej giętarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj