Mieszkańcy mają dość, grożą blokadą ulicy

0
0

Google Maps

Ulica im. gen Maczka w Jordanowie wymaga pilnej renowacji. Brak chodnika i pobocza daje się we znaki mieszkańcom oraz zagraża ich bezpieczeństwu. A remont na razie jest tylko w planach.

– Odcinek ulicy do technikum jest w stanie katastrofalnym i stwarzającym bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dla jej użytkowników. W szczególności uczniów szkoły i licznych pieszych – napisał w interpelacji skierowanej do Urzędu Miasta Jordanowa radny Stanisław Kowalcze.

Po drodze tej porusza się bardzo duża ilość aut osobowych i ciężarowych, co zwiększa niebezpieczeństwo wypadku.

– Dużym błędem byłoby niewykorzystanie planowanych na ten rok środków rządowych przeznaczonych na modernizację infrastruktury drogowej. Bez dofinansowania miasto będzie musiało pokryć 90 procent kosztów budowy chodnika – dodaję Stanisław Kowalcze.

Frustracja jordanowian sięga zenitu. Pojawiła się nawet groźba strajku. – Mieszkańcy nie pytają już nawet, kiedy powstanie nowa nawierzchnia. Wyrażają tylko swą wściekłość i gotowość do zablokowania rzeczonej ulicy – donosi w swym apelu Radny Kowalcze.

– Miasto Jordanów w roku 2017 przygotowało projekt odcinka drogi o długości 2,5 kilometra. W 2018 wspólnie ze starostwem powiatowym wymieniono krawężniki. Nawierzchnia chodnika na odcinku wymienionych krawężników zostanie sfinansowana przez Jordanów na jego koszt w roku 2019 – odpowiedział burmistrz Jordanowa Andrzej Malczewski.

Głos w sprawie tragicznego stanu ulicy gen. Maczka zabrał też starosta suski Józef Bałos. – Zarząd powiatu uznał modernizację ulicy Maczka za inwestycję priorytetową. Wniosek o dofinansowanie zostanie złożony w pierwszej kolejności. Projekt jest już gotowy. Czekamy na otwarcie procedury składania wniosków. Mamy szanse na dofinansowanie w 60 do 80 procent – powiedział szef starostwa.

Na chwilę obecną mieszkańcy Jordanowa muszą uzbroić się w cierpliwość.

Małgorzata Folwarska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj