Mimo umorzenia sprawy, policjanci nie odpuścili i złapali złodzieja

0
1

Policjanci nie ustają w poszukiwaniu sprawców przestępstw, nawet gdy do przestępstwa doszło wiele tygodni, czy miesięcy temu. Tak było i tym razem. Kryminalni z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim prowadząc czynności operacyjne, ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży roweru.

Do kradzieży doszło na przełomie stycznia i lutego 2019 r. na nowym osiedlu w Makowie Podhalańskim. Sprawca z klatki schodowej jednego z bloków zabrał rower, którego wartość w chwili kradzieży wyceniona była na 2 tysiące.

Sprawa była trudna do wykrycia, ponieważ sprawca nie pozostawił zbyt wielu śladów, w pobliżu nie było również żadnych przypadkowych przechodniów. Pomimo tego, że sprawa po jakimś czasie została umorzona, policjanci byli zdeterminowani, aby sprawca, mimo upływu czasu, nie uniknął odpowiedzialności za to co zrobił, dlatego przez cały ten czas gromadzili informacje dotyczące tego zdarzenia.

W miniony poniedziałek, makowscy policjanci, dzięki swojej pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rzeczową kradzież. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i wskazał miejsce, gdzie schował rower.

Odzyskany rower został przekazany właścicielowi, a mężczyzna – bezdomny przebywający na terenie Makowa Podhalańskiego – usłyszał zarzut. Wcześniej miał już konflikt z prawem, gdyż dokonał włamania do domu.

Za tą kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Suchej Beskidzkiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj