Tour de Pologne 2019 przemknie przez powiat suski

0
2

Jedni z najlepszych kolarzy świata ponownie przejadą drogami powiatu suskiego. W czwartkowe południe organizatorzy prestiżowej imprezy kolarskiej ujawnili na specjalnej gali trasę 76. edycji Tour de Pologne. Kolarze wystartują 3 sierpnia z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny Tour de Pologne w ramach nawiązania do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego  będzie rozgrywany jako „Wyścig Pokoleń”.

Pełna obsada drużyn zostanie opublikowana w terminie poprzedzającym  sportowe wydarzenie. Start zapowiedział już jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy Rafał Majka. Wśród uczestników powinien znaleźć się także Michał Kwiatkowski, który zwyciężył rok temu. Kolarze będą walczyć o żółtą koszulkę i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, a także w poszczególnych klasyfikacjach – Najlepszy Góral, Najlepszy Sprinter oraz Najaktywniejszy Zawodnik . Indywidualną nagrodę uzyskać także zwycięzca  klasyfikacji premii Najlepszy Polak.

Przez teren powiatu suskiego przebiegnie V etap wyścigu, złożony z interwałowej, pagórkowatej trasy z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej. Peleton będzie miał do pokonania 154 kilometry. Kolarze miną gminy Budzów, Zembrzyce i Stryszawa drogami, którymi mieli już okazję jechać w minionej edycji. W Hucisku zaplanowano jedną z dwóch Górskich Premii drugiej kategorii.

Organizator przewiduje duże utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach przejazdu kolarzy. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej razem z Policją planują całkowite zamknięcie ruchu około pół godziny przed przejazdem peletonu. Wszystkich mieszkańców uprzedza się o bezwzględnym stosowaniu się do poleceń strażaków oraz funkcyjnych zabezpieczających przejazd wyścigu.

                                                                                                          Tomasz Mielczarek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj