Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. W. Witosa

0
3

W sobotę 13 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół im. W. Witosa odbył się dzień otwarty. Do szkoły zostali zaproszeni wszyscy zainteresowani ofertą kształcenia – przede wszystkim uczniowie klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkół podstawowych.

 

 Nauczyciele i uczniowie przygotowali ciekawą ofertę dla odwiedzających. Przy wejściu do szkoły można było skorzystać z punktu informacyjnego, gdzie rozdawano informatory, foldery i ulotki. W nich przedstawiono wszystkie kierunki kształcenia dostępne w szkole. Są to:

technik hotelarstwa

– technik żywienia i usług gastronomicznych

– technik organizacji reklamy

– technik logistyk

– technik ekonomista

– technik obsługi turystycznej

– technik informatyk

– technik fotografii i multimediów

– kucharz

– cukiernik

– sprzedawca

– magazynier – logistyk

 Odwiedzający mogli zobaczyć imponujące zasoby lokalowe szkoły m. in. klasopracownie, pracownie gastronomiczne i hotelarskie, siłownię oraz nową pracownię hotelarsko-turystyczną.  Obecni uczniowie i nauczyciele spędzili miłe przedpołudnie dzieląc się wiedza oraz doświadczeniem z przyszłymi kandydatami, rozmawiając o kierunkach kształcenia, praktykach zawodowych krajowych i zagranicznych np. do Niemiec czy Włoch, a także na oglądaniu pokazów sportowo-tanecznych oraz sprawdzaniu swojej wiedzy w licznych quizach przedmiotowych.

Szczególną uwagę zwrócono na kształcenie w poszczególnych zawodach. Stąd też dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy: barmański, carvingu i gastronomiczne.

W szkole realizuje się projekty unijne pozwalające zwiększyć atrakcyjność kształcenia i rozwijać indywidualne pasje. Wszystko to pozwala sądzić, że uczniowie ZS zdobędą w przyszłości pożądane przez pracodawców kwalifikacje i dzięki temu atrakcyjną dla nich pracę.

Więcej o szkole można przeczytać na stronie internetowej www.zswpowiatsuski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj